GINEKOLOGIJA
Klinikoje dirba net penkios kvalifikuotos akušerės-ginekologės, kurios specializuojasi įvairiose ginekologijos srityse: Med. Dr. Virginija Paliulytė, Doc. Dr. Jolita Zakarevičienė, gyd. A. Marcinkutė, gyd. I. Juzelskytė ir gyd. A. Vladišauskienė. Gydytojos nuolat tobulina kvalifikaciją Lietuvos ir užsienio stažuotėse bei konferencijose .Visos yra vertinamos ir mylimos pacienčių ir yra itin kvalifikuotos specialistės dirbančios taip pat ir Santaros bei Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje akušerijos ir ginekologijos skyriuose.
Gydytojos atlieka profilaktines ginekologines patikras, diagnozuoja ir gydo įvairias ginekologines būkles, lytiškai plintančias ligas, analizuoja paskirtų tyrimų rezultatus, konsultuoja pacientes hormonų sutrikimo, premenopauzės ir menopauzės klausimais, parenka tinkamą kontracepciją, pakaitinę hormonų terapiją, diagnozuoja nėštumą bei vykdo nėščiųjų priežiūrą. Stebime pasaulio sveikatos tendencijas, klinikoje atliekame lazerines ginekologines procedūras, tokias kaip papilomų ir kitokių darinių šalinimas CO2 lazeriu. Procedūros komfortiškos, atliekamos su vietine nejautra. Mūsų tikslas – ankstyva ligų diagnostika, individualus požiūris į paciento skundus , nuodugnus jo ištyrimas ir sklandus gydymas, tai įtakoja moters pasveikimo sėkmę ir tolimesnio moters gyvenimo kokybę. Savo klientams garantuojame konfidencialumą bei rūpestį, sukuriame saugią komfortišką aplinką. Bendradarbiavimas su lyderiaujančiomis laboratorijomis suteikia galimybę greitai gauti tikslius paskirtų tyrimų rezultatus.
Trumpai apie kai kurias teikiamas procedūras
Įprastinė profilaktinė ginekologinė patikra
Profilaktinei patikrai pas ginekologą rekomenduojama atvykti po mėnesinių, svarbu žinoti paskutinių mėnesinių datą. Ginekologė vizito metu paklaus Jūsų apie ligas, mėnesinių ciklą, alergijas vaistams, buvusias operacijas. Po pokalbio seks apžiūra ant ginekologinės kėdės, apžiūrimi išoriniai lytiniai organai. Jei moteris turėjusi lytinių santykių, naudojami skėtikliai, apžiūrima makštis. Pagal amžiaus grupę, paimamas gimdos kaklelio tepinėlis tyrimui dėl ikivėžinių pakitimų, kuris paprastai atliekamas kartą metuose nesant intraepitelinių pakitimų ir piktybinio naviko. Pacientei pasiskundus esant neįprastoms išskyroms ar kitokiam diskomfortui, gali būti skiriamas tepinėlis iš makšties (MŠL) nustatyti skundų kilmei, taip pat gali būti paskirti kraujo ar šlapimo, lytiškai plintančių ligų tyrimai. Profilaktinės patikros metu dažnu atveju atliekama ir echoskopija, net jei moteris neturi skundų. Echoskopija nėra privalomas tyrimas, jei nėra pilvo skausmų, žymesnių nusiskundimų, bet dažniausiai atliekamas visoms, ypač pasiskundus pagausėjusiomis mėnesinėmis. Echoskopijos tyrimas atliekamas dėl polipų, miomų, cistinių darinių diagnostikos. Po nuodugnios apžiūros paėmus reikiamus tyrimus aptariama tolimesnė eiga, gavus PAP (gimdos kaklelio) tyrimą be pakitimų, gydytoja susisieks su Jumis elektroniniu būdu ar telefonu ir parekomenduos kada galėtų įvykti sekantis profilaktinis vizitas . Esant ikivėžinimas pakitimams tyrime – paskirs kartotinį vizitą rezultatų aptarimui ir tolimesnei gydymo eigai. Gavus kitų tyrimų (lytiškai plintančių ligų, kraujo, šlapimo) rezultatus, esant nukrypimams nuo normos, gydytoja paskirs gydymą ir paprašys pakartoti tyrimus po gydymo.
Nėštumo nutraukimas
Abortu (medicinine prasme) vadinamas bet koks nėštumo nutrūkimas nesuėjus 22 nėštumo sav.: tai ir savaiminis persileidimas, ir nesivystantis nėštumas, ir nėštumo nutraukimas moters noru. Lietuvoje leidžiama nutraukti nėštumą moters noru nesuėjus 12 nėštumo savaičių. Nėštumas, kurio trukmė nesiekia 6 sav., gali būti nutraukiamas ambulatoriškai atliekant mikroadsorbciją, 6 – 12 sav. trukmės nėštumo chirurginis nutraukiamas atliekamas tik stacionare (operacinėje). Medikamentinis nėštumo nutraukimas gali būti atliekamas nesuėjus 9 nėštumo savaitėms, paskiriant specialius vaistus.
Nėštumo trukmė skaičiuojama nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos.
Mikroadsorbcija
Ambulatoriškai nėštumo nutraukimo procedūra (dar vadinama mikroabortu, valymu, atsiurbimu, vakuumadsorbcija) atliekama išsiurbiant gimdą specialiu vakuuminiu siurbikliu. Šiai procedūrai nereikalingas gimdos kaklelio išplėtimas, kuris yra skausmingas, todėl nebūtina bendra nejautra.
Procedūra trunka iki 15 min. Jei moters kraujo grupė Rh (-), po procedūros jai būtina suleisti antirezus imunoglobulino. Komplikacijos po vakuumadsorbcijos pasitaiko labai retai. Labiausiai tikėtinos yra šios: infekcija, gimdos ar gimdos priedų uždegimas, nėštumo audinių likučiai gimdoje. Siekiant išvengti infekcinių-uždegiminių komplikacijų, profilaktiškai gali būti skiriami antibiotikai. Moteriai rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją praėjus 1- 2 sav. po procedūros, kad būtų įsitikinta, jog procedūra sėkminga ir neiškilo komplikacijų. Kartais dėl anatominių moters organizmo ypatumų procedūra gali nepavykti. Tokiu atveju ji atliekama stacionare. Tinkamomis sąlygomis, kvalifikuotai atlikus nėštumo nutraukimą, dažniausiai nekyla komplikacijų ir grėsmės moters sveikatai bei vaisingumui.
Medikamentinis nėštumo nutraukimas
Medikamentinis nėštumo nutraukimas gali būti atliekamas nesuėjus 9 nėštumo savaitėms, paskiriant specialius vaistus. Naudojami 2 rūšių medikamentai, kurių galutinis tikslas – sukelti persileidimą. Suvartojus, po tam tikro laiko (dažniausiai 3-24 val., bet galimai ir vėliau), pacientė pajus gimdos susitraukimus, spazminius pilvo skausmus ir/ar kraujavimą iš makšties. Šie požymiai yra persileidimo požymiai. Jei moters kraujo grupė Rh (-), po įvykusio persileidimo jai būtina suleisti antirezus imunoglobulino. Komplikacijos po medikamentinio nėštumo nutraukimo pasitaiko labai retai. Labiausiai tikėtinos yra šios: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, gausus kraujavimas, nėštumo audinių likučiai gimdoje. Moteriai rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją praėjus 1- 2 sav. po nėštumo nutraukimo, kad būtų įsitikinta, jog procedūra sėkminga ir neiškilo komplikacijų. Tinkamai laikantis vaistų vartojimo režimo, dažniausiai nekyla komplikacijų ir grėsmės moters sveikatai bei vaisingumui.
GYDOMI GINEKOLOGINIAI SUTRIKIMAI IR LIGOS, ATLIEKAMI TYRIMAI
Ginekologinių ligų profilaktika, diagnostika ir gydymas